Blog

Czy istnieje tani notariusz? Warszawa - oferta

Czy istnieje tani notariusz? Warszawa – oferta

Czy przy wyborze prawnika należy kierować się przede wszystkim ceną? Czym charakteryzuje się tani notariusz? Warszawa to miejsce, w którym istnieje szeroka oferta kancelarii – jednak na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Służebność mieszkania

Służebność mieszkania

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w dzisiejszym wpisie chciałabym wyjaśnić czym jest służebność mieszkania. Omówię przede wszystkim jej zakres, przedmiot oraz osoby uprawnione. Uważam, że przed podjęciem decyzji o zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych danej osoby warto zapoznać się z tą instytucją.

Zapis windykacyjny

Zapis windykacyjny

Zgodnie z zapowiedziami, w dzisiejszym wpisie chciałabym wyjaśnić czym jest zapis windykacyjny. Instytucja ta, choć pojawiła się dnia 23 października 2011 roku, cały czas budzi wątpliwości naszych Klientów. Co można zapisać w drodze zapisu windykacyjnego? Czym różni się zapis windykacyjny od zapisu zwykłego? Jakie są skutki zapisania składników majątku w drodze zapisu windykacyjnego? Na te wszystkie pytania odpowiem w niniejszym wpisie.

Testament

Testament

Co to jest testament? Co można zapisać w testamencie? Czym różni się rozporządzenie majątkiem w drodze testamentu od darowizny lub dożywocia? Kontynuując wpisy dotyczące różnych sposobów przekazania majątku w dzisiejszym wpisie chciałabym omówić najważniejsze cechy testamentu.

Dożywocie

Dożywocie

Czym jest dożywocie? Czym różni się od darowizny? Klienci często mylą pojęcie dożywocia rozumiejąc przez to wyłącznie prawo do dożywotniego zamieszkiwania przez osobę uprawnioną w lokalu mieszkalnym. Dożywocie jest jednak umową przewidującą znacznie szerzej idące skutki dla obu stron umowy.

Strona 1 z 3123